Klub KOLARSKI MLUKS SZPEREK – BURGHARDT ANTONIN

 

logo

Klub KOLARSKI MLUKS SZPEREK – BURGHARDT ANTONIN został założony jesienią 2000r. przez grupę działaczy związanych z kolarstwem w Antoninie. Siedziba klubu znajduje się w miejscowości Ludwików\ ul Szkolna 13. (Schronisko Młodzieżowe) k. m-ci Antonin (1,5 km). Patronat nad Klubem sprawuje Gmina Przygodzice. Klub prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w kolarstwie szosowym, torowym, przełajowym, górskim i MTB. W zajęciach uczestniczą dziewczyny w wieku od 11 – 23 lat, którzy później zasilają kluby lepiej sytuowane.

Przez 13 lat swojej działalności klub wychował wielu znanych zawodników i zawodniczek takich jak:
– Michał Nawrocki: Wicemistrz Europy w kolarstwie torowym w kategorii Junior, wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym i torowym, rekordzista kraju na 3 km na torze, członek kadry olimpijskiej na Pekin, uczestnik torowych pucharów świata.
– Katarzyna Pawłowska: (zawodniczka klubu w latach 2002-2007) Dwukrotna Mistrzyni Świata w kolarstwie torowym (2012–2013 Melbourne i Mińsk), Wicemistrzyni Świata i Europy 2014. Złota medalistka Pucharów Świata (Kolumbia), Uczestniczka IO w Londynie -11m. Wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski.
– Sabina Napieralska, Joanna Pawłowska, Katarzyna Zimniak, Barbara Frąszczak, Maja Drelak – Wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski oraz medalistki Mistrzostw Makroregionów i Wielkopolski.

Obecnie w klubie jest uzdolniona młodzież jak: Weronika Rozwora (I m-ce NUTELLA 2012 – Jelenia Góra), Nicola Golińska (I m-ce NUTELLA 2013 Katowice), Kornelia Stawicka (II m-ce NUTELLA 2013 Katowice), Weronika Fluder (dwukrotnie III m-ce NUTELLA 2012 i 2013) oraz młodsi adepci kolarstwa.

W Rywalizacji w Sporcie Dzieci i Młodzieży 2013r. klub zdobył 43,50 pkt i został sklasyfikowany na 35 miejscu na ok. 400 klubów zrzeszonych w Polskim Kolarstwie, 3 miejsce w UKS-ach, w województwie wielkopolskim.

01

 

PKS Wiraż Rowery Burghardt

Największe osiągnięcia Parafialnego Klubu Sportowego „Wiraż”:

2000r.
III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych

2001r.
I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych
II miejsce w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski

2002r.
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów (M. Skowronek)
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów (M. Skowronek)

2003r.
I miejsce w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Świata (M. Karasiński)

2004r.
III miejsce w Drużynowym Pucharze Polski
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (M. Kołata)
II miejsce w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (M. Kołata)
III miejsce w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (P. Jamroszczyk)
Zdobycie Brązowego Kasku (M. Kołata)

2005r.
VI miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików  (P. Jamroszczyk)
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (M. Kołata)
II miejsce w Srebrnym Kasku (M. Kołata)

2006r.
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów (M. Kołata)
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kadetów (M. Kołata)
II miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski (M. Kołata)
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (M. Kołata)
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (Sz. Kowalczyk)
III miejsce w Srebrnym Kasku (M. Kołata)

2007r.
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów (M. Kołata)
II miejsce w Mistrzostwach Świata Par Juniorów (P. Jamroszczyk i M. Kołata)
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów (P. Jamroszczyk i M. Kołata)
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Juniorów
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (M. Kołata)
I miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski Juniorów (M. Kołata)
Po 10 latach startów w DMP, drużyna „Wirażu” odniosła historyczny awans do ekstra ligi DMP.

2008r.
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów (M. Kołata)
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów (M. Kołata)
III miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Juniorów
III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Juniorów
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (M. Kołata)
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski (M. Kołata)

2009r.
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (Sz. Kowalczyk)
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (P. Wawrzyniak)
II miejsce Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (B. Grabowski)

2010r.
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów (Sz. Kowalczyk)
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach europy Juniorów (Sz. Kowalczyk)
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów (B. Grabowski)
III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów (P. Kupczyk)
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (B. Grabowski)
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów
III miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Juniorów
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików
III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski I ligi

2011r.
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (M. Kołata)
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (P. Kasperczak)
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów (B. Grabowski)
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów (B. Grabowski)
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (B. Kowalski)
III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzieżowców
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Juniorów
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Kadetów
III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców
III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów
III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów
III miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Juniorów